İznik Bursa Gölyazı Trilye Gezisi

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

İznik Bursa Gölyazı Trilye Gezisi - 1 gece 2 gün

İlkçağlar'dan günümüze kadar bir çok medeniyete evsahipliği yapmış ve Osmanlı'nın ilk başkenti olan Bursa'ya 1 gece konaklamalı  bir yolculuğa çıkıyoruz.  Tarihi dokusunu hala görebileceğimiz İznik, Osmanlı'nın başkenti olmuş Bursa, Hala ayakta kalabilmiş Rum Köyü Trilye, 750 yıllık çınarıyla, Karadağ'daki sveti steffan köyünü andıran ilginç doğasıyla Gölyazı ve  yolculuk sırasında görülecek Sur kalıntıları, Camileri, Külliyeleri, Antik tiyatro gibi önemli bir çok yapıyı da bu eşsiz turumuzda görebilmek mümkün.  

Tur Programı


1. Gün:

Katılımcılarımızı son toplama noktasından aldıktan sonra İznik’e hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 Saat kadar süren yolumuzda zaman zaman sizlere bilgiler vereceğiz. İznik’in tarih öncesi çağlardan beri iskan gördüğünü ve çok eski bir tarihte kurulduğunu çevresindeki tarih öncesinden kalan buluntulardan ve yörede bulunan bol miktardaki höyüklerden anlamaktayız. Burada Yeşil Camii, Ayasofya, Antik Surlar, Kapılar ve Tiyatro , Çini Atölyeleri gibi ziyaret edeceğimiz noktalar olacak. Burada öğlen yemeğimizi yiyecek ve ardından aracımıza binerek Bursa’ya doğru hareket edeceğiz. 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Bursa’ya ulaşacağız. Burada şehrin baş yapıtlarından Ulu Cami, Koza Han, Yeşil Cami, Yeşil Türbe, Muradiye ve Tophane’yi gördükten sonra hotelimize giriş yapacağız. Akşam yemeği için rehberimizle küçük bir Bursa gece yürüyüşü yapacağız.

 

2. Gün:

Sabah hotelde kahvaltımızı aldıktan ve eşyalarımızı topladıktan sonra  araçlarımıza binecek ve denize sıfır bir ada görüntüsüne sahip Gölyazı’ya yola çıkacağız. Burada hava durumunun müsaitliğine göre tekne turuna katılacağız. Gölyazı bir zamanlar Apollon Krallığı‘nın başkentiymiş. Daha sonra Bizans’ı, Osmanlısı, herkes bir iz bırakmış. Sur Kalıntıları, Eski Bizans Kilisesi, Eski sokakları göreceğiz.. Köyün içerisinde kısa bir tur attıktan sonra son noktamız olan Trilye’ye  yola çıkacağız. Rivayete göre Trilye adını  barbunya balığı anlamına gelen “trigliya”dan almış. Köyün adı 1963’de “Zeytinbağı” olarak değiştirilse de 2011’de tekrar iade edilmiş. Cumhuriyet, Melekler Adası, Sev Kardeşim, Kezban Yenge gibi film ve dizilere ev sahipliği yapmış olan şirin küçük bir kasaba burası. Trilye’de Taş Mektep, Bizans Kilisesi, eski evler ve sokakları görerek İstanbul’a yola çıkacağız. Yol ve trafik durumuna göre katılımcılarımızı aldığımız noktalara saat 21:00 civarlarında bırakıyoruz. Ve bir sonraki Sen Anlat İstanbul - FMK Tour organizasyonunda görüşmek üzere diyerek veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Grubumuza özel lüks otobüs ile ulaşım.
 • 1 gece Grand Bursa Hotel'de kahvaltı dahil konaklama.
 • 2 gün Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı profesyonel FMK Tour rehberlik hizmetleri.
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Hava durumunun müsaitliğine göre Gölyazı tekne turu***
 • 1618 sayılı acentalar konunu gereğince "zorunlu seyahat sigortası".

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Belirtilenlerin dışında kalan herşey.
 • Sadece ikinci gün sabah kahvaltısı harici yemekler dahil değildir. Rehberimiz yemeklerle ilgili en iyi yer tavsiyelerinde bulunacaktır.
 • Şahsi harcamalar.

*** Tekne turunun yapılamaması durumunda herhangi bir ücret iadesi söz konusu değildir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  • Rezervasyon için tur bedelinin tamamının ödenmiş olması gerekmektedir.
  • Katılımcı sayısının 15 kişinin altında kalması halinde gezi iptal edilecektir ve ödenen ücretler iade edilecektir. Bu durum sizlere en geç geziden 3 gün öncesine kadar bildirilecektir.
  • Turun başlangıç tarihinden 10 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, ücretin tamamı iade edilecektir.
  • Turun başlangıç tarihinden 3 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, ödenen ücretin %50'si iade edilecektir.
  • Son 72 saat içerisinden yapılan iptallerde herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır.
  • Rehberimiz gerekli görüldüğü durumlarda tur içeriğini eksiltmeyecek şekilde, grubumuzun rahatı ve güvenliği için programda gerekli değişiklikleri yapmaya yetkili kişidir.

   


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  İznik Bursa Gölyazı Trilye Gezisi Hakkındaki Düşünceleriniz  Kişi/Gece

  Konaklama

  Grand Bursa Hotel

  Ulaşım

  Grubumuza özel Lüks Otobüs ile.

  Gezilecek Yerler

  İznik Bursa Gölyazı Trilye Yeşil Camii, Ayasofya, Antik Surlar, Kapılar ve Tiyatro , Çini Atölyeleri, Ulu Cami, Koza Han, Yeşil Cami, Yeşil Türbe, Muradiye ve Tophane ur Kalıntıları, Eski Bizans Kilisesi, Eski sokakları

  Kalkış

  Merter Metro, Gayrettepe Metro, Kadıköy Evlendirme D., Kartal Köprüsü

  Telefon

  0531 552 3842