Mardin Midyat Turları

 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları
 • Mardin Midyat Turları

Tarih, doğa, mimari, yemek ve dinler... Yukarı Mezopotamya bölgesinin masal diyarıdır Mardin, Midyat ve Hasankeyf… Ezan ve çan seslerinin birbirine karıştığı, minare ve çan kulesi siluetinin ardı adına sıralandığı daracık sokaklarında, muhteşem taş işçiliğinin en güzel örnekleri arasında dolaşırken taşın taş olmaktan gurur duyduğuna şahit olursunuz. Medeniyetler beşiği Mezopotamya’da farklı dil ve dinden insanın yüzyıllarca yaşadığı bir coğrafya… Daracık sokakları yüzyılların tanığı olan bu masalsı şehir, en başta tarihi olmak üzere, mimarisi, kültürel yapısı ve sosyal dokusu ile tam anlamıyla bir dünya kenti… Cuma sabah 05:40 uçağıyla gidiyoruz ve pazar 19:15 uçağıyla dönüyoruz. Böylelikle bölgede dolu dolu 3 gün geçirmiş olacağız. 
Türk Hava Yolları gidiş dönüş uçak biletleri ve 5 yıldızlı Mardin Erdoba Elegance Spa Hotel konaklaması...
Tüm Kartlara 3 - 6 taksit imkanı

Uçuşlarımız başka bir şehre değildir. Direkt olarak IST --> MAR --> IST uçuşlarıdır.

+ 26-28 Ekim: 2 gece - 3 gün Türk Hava Yolları ile*
5 Yıldızlı Otel Konaklaması... Yerlerimiz Dolmuştur!!!

- Çift kişilik odada kişi başı:1275TL.
- Tek kişilik oda farkı 100 TL'dir. 
- İstanbul dışından gezimize katılmak isteyip de uçak bileti hariç tur paketi isteyenlere kişi başı 500 TL uçaksız paket indirimi yapılır.** 
*** Tüm kartlara 3-6-9 taksit imkanı***

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Mardin

Sabahın erken saatlerinde sırasıyla Kadıköy, Mecidiyeköy ve İncirliden servis aracımıza binip Atatürk havalimanına hareket ediyoruz. Sabah 6:25 uçağı ile Mardin’e uçuyoruz.Mardin’de bizi bekleyen rehberimiz buluşarak güzel bir kahvaltı mekanına doğru gidiyoruz ( ekstra) Sonrasında "Gündüz Seyranlık; Gece Gerdanlık" Mardin şehrinde ilk gezi durağımız, dinlerin ve dillerin buluştuğu, Süryanisinden - Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Artuklu sanatının tüm inceliklerini taşıyan Taş işçiliğinin ustalıkla sergilendiği Medrese yıllarca eğitim amaçlı kullanılmıştır. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Sersebil adı verilen çeşmenin başında muhteşem fotoğraflar çekerek Medreseden ayrılıyor ve Mardin merkeze geçiyoruz. Şar Çubuk mahallelerinde Kırklar Kilisesine gidiyoruz. Kırklar Kilisesi gezisi sonrası Mardin Arkeoloji müzesi, çarşılarından yolumuza devam edip Mardin`in en önemli tarihi Ulu Camiyi geziyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz molamızda yöresel lezzetlerin tadına bakma şansımız olacak. Öğle yemeğimizin ardından Şehidiye medresesi, Zinciriye Medresesi, tarihi konak yapısı olan PTT binası, Sabancı Müzesi, Hz. Muhamedin ayak izinin bulunduğu Hatuniye Camii ve Medresesi ile Savurkabı Mahallesi gezisi sonrası belediye temizlik işlerinin "eşekler" ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraları ve Bab-ı Sor çeşmesini görüyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize varış ve konaklama. Akşam yemeği otelimizde.

2. Gün: Mardin

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyr-ul Zaferan Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş Tapınağını (Sin Tapınağı), Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Büyük İskender ve Pers Kralı Darius savaşına sahne olan Dara Antik Kentine yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer bize Selçukta bulunan Efes Antik Kentini anımsatacaktır. Öğle yemeği için rotamız serin sularıyla cennetten bir köşe olarak tasvir edilen bölgenin mesire alanı Beyaz Su ‘ ya gidiyoruz. Yemek sonrası Mor Yakup manastırına gidiyoruz. Manastır ziyaretimiz sonrası mardine dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden konuklarımız ile yemek sonrası sizler için özel olarak organize edilecek olan Mardin`in yöresel eğlence gecesine katılıyoruz (Ekstra)Yeterli sayı oluşur ise. Bu geziyi rehberimiz size sunacaktır.

3. Gün: Mardin Midyat İstanbul

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında valizlerimizi alıp otelimizden ayrılıyoruz. Süryanilerin ilk yerleşim mekânlarından biri olan Tur Abdin Bölgesinin kalbi Midyat`a gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Midyat`ta ilk olarak Sıla dizisinin de çekildiği

Konuk Evi ziyaretimizi yapıyoruz. Fıstık bahçesi içerisine kurulmuş Mor Gabriel (Deyr-ul Umur) Manastırına ziyaret ettikten sonra tarihi çarşı meydanında yöresel Telkâri (Gümüş Tel İşlemeciliği) işlemecilerinde serbest zaman vereceğiz. Yemek molası sonunda Hasankeyf`e hareket ediyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar bölümü olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini Fotoğraflıyoruz. Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprü`yü görüp, Kör Zeynel Türbesini de fotoğrafladıktan sonra Hasan keyf gezimizi tamamlıyoruz ve Kıllıt köyüne doğru yol alıyoruz. Hristiyanlığın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt Köyü’ne varıyoruz. Köyün terkedilmiş görüntüsü bize hüzün verecektir. Ortodoks, Katolik (Harabe) ve Protestan (Harabe) kiliselerini ziyaret ediyoruz. Kıllıt Köyü’nde ayrılıp, THY 19:15 uçağı ile İstanbul`a hareket ediyoruz. İstanbul'da havalimanında servisimiz sizleri sırasıyla İncirli Ömür Plaza, Mecidiyeköy ve Kadıköy evlendirme dairesi güzergahlarına bırakacaktır. Yeni bir Sen Anlat İstanbul organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

İstanbul'da Sabiha Gökçende bizi Avrupa yakasına kadar çeşitli güzergahlara kadar götürmek üzere servis aracımız bekleyecektir. Burada herkesle başka bir Sen Anlat İstanbul - FMK Tour organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz. 

Gidiş uçağımız Atatürk havalimanında, dönüş uçağımız Sabiha Gökçen havalimanınadır. Dönüşte havalimanında dönüş servis güzergahımız Kadıköy evlendirme dairesi, Mecidiyeköy Finansbank ve İncirli Ömür plaza olacaktır.
Servis Hareket Saatleri:
Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı: 04:00
Mecidiyeköy Finansbank Önü: 04:20
İncirli Ömür Plaza: 04:40
Herkesin otobüs hareket saatin 10 dakika önce buluşma noktasında olması gerekmeektedir.

Önemli Not: Rehberimiz gerekli görüldüğü durumlarda tur içeriğini eksiltmeyecek şekilde, grubumuzun rahatı ve güvenliği için programda gerekli değişiklikleri yapmaya yetkili tek kişidir.

Tüm çevre gezileri dahildir! Ekstra ödeme yok!

*İstanbul dışından bu geziye katılmak isteyip de uçak biletsiz paket almak isteyenler uçak bileti hariç ücreti fiyat sekmesinde mevcuttur.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Türk Hava Yolları ile İSTANBUL-MARDİN ve Türk Hava Yolları ile MARDİN-İSTANBUL uçak biletleri dahildir.

- Grubumuza özel lüks otobüs ile tüm ara ulaşımlar ve geziler.

- 2 gece 5 yıldızlı Mardin Erdoba Elegance Spa Hotel Yarım Pansiyon Konaklama.

- 2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği

- Tüm çevre gezileri dahildir! Ekstra ödeme yok!

- 3 tam gün Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı profesyonel FMK Tour rehberlik hizmetleri.

- 3 gün boyunca kablosuz kulaklık cihazı kullanımı, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kulaklığınızla takip edebilirsiniz.

- İstanbulda havalimanına gidiş ve dönüş için ilk gün ve son gün güzergah üzeri servis aracı.

- 1618 sayılı acentalar konunu gereğince "zorunlu seyahat mali sorumluluk sigortası".

- KDV dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Belirtilenlerin dışında kalan herşey.

- İlk gün kahvaltı uçakta verilir dahildir, Öğlen yemekleri ve son gün akşam yemeği. İlk Mardin'e varıldığında alınacak kahvaltı ücrete dahil değildir.

- Akşam yemeklerinde alınan içecekler.

- Müze giriş ücretleri. Müzelerde Müze kart geçerlidir. Müze girişlerinden satın alabilirsiniz.

- İkinci akşam rehberimizin size sunacağı akşam eğlence programı. Yeterli katılım olmazsa düzenlenmeyebilir.

- Şahsi harcamalar.

- Bahşişler.

Bizim gezilerimizde araç içinde "rehberlik, şoför ücreti, yol, köprü, otopark" vb sebep gösterilerek herhangi bir ücret kesinlikle talep edilmez. Piyasada daha düşük ücretle turlar bulunabilir. Lütfen ücrete nelerin dahil olduğunu mutlaka karşılaştırınız!

** Uçak bileti hariç paketi satın alanlar ile Mardin havalimanında veya şehir mrkezinde buluşuyoruz. Hizmetimiz bu şekilde buluşarak başlar ve Mardin'de dönüş için havalimanına gidiş saatinde sona erer.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları

  Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz. 
  FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42 veya 0212 632 11 44

  Gezimize katılmak isterseniz, kesin kaydınızı almamız için toplam tur ücretini rezervasyon esnasında ödemeniz gerekmektedir. 

  Havale/EFT için:
  Hesap Sahibi: Kybele Taşımacılık İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.
  Denizbank Kocamustafapaşa şubesi
  IBAN: TR78 0013 4000 0060 2385 6000 01

  Havale veya EFT ile ödemenizi yaparsanız, işlem sonrası bize info@senanlatistanbul.com adresine mail göndererek veya 0531 552 38 42 no'lu telefona mesaj göndererek: isim, soyisim, TC kimlik no, Doğum tarihi, telefon numarası, kişi sayısı, katılmak istediğiniz tur ve tarihi, ve ödeme bilgisini bildirebilirsiniz.

  Rezervasyon için tur bedelinin tamamının ödenmiş olması gerekmektedir.

  Gezimiz kesin kalkışlıdır. Katılımcı sayısını azlığı sebep gösterilerek iptal edilmez.

  Turun başlangıç tarihinden 20 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, uçak bileti ücretleri düşülerek geri kalan ücret iade edilir.

  Turun başlangıç tarihinden 20 günden az kaldığı andan itibaren yapılan iptallerde iade yapılmamaktadır.

  Rehberimiz gerekli görüldüğü durumlarda tur içeriğini eksiltmeyecek şekilde, grubumuzun rahatı ve güvenliği için programda gerekli değişiklikleri yapmaya yetkili tek kişidir.

  Araçta kesinlikle yer numarası sözü verilmez, herkes geliş sırasına göre oturabilir.

  1618 sayılı seyahat acentaları kanununa göre "zorunlu seyahat acentası mali sorumluluk sigortası" yapılır. Bu bir seyahat sağlık sigortası değildir. Ayrıca sağlık sigortası yaptırmanız size kalmıştır ve tavsiye edilir.

  Bu tura kayıt yaptıran herkes bu koşulları kabul etmiş sayılır.


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Mardin Midyat Turları Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?
  Konaklama

  2 Gece 5 Yıldızlı Mardin Erdoba Elegance Spa Hotel Konakalamlı

  Ulaşım

  THY ile Gidiş ve Dönüş Uçak Bileti Istanbul-Mardin-Istanbul uçağı

  Gezilecek Yerler

  Mardin Midyat Hasankeyf

  Kalkış

  Kadıköy, Mecidiyeköy ve İncirli'den havalimanı servisi

  Telefon

  0531 552 3842